Dzisiaj jest: 24 sierpnia 2016      
Imieniny obchodzą: Bartłomiej, Jerzy, Bartosz
poniedziałek, 24 wrzesień 2012 04:16

Kobieca Drużyna Pożarnicza z Ochotniczej Straży Pożarnej w Zimnej Wodzie na zawodach w Niemczech

Oceń ten artykuł
(1 głos)

8.09.2012 na zaproszenie Związku Straży Pożarnej Saksonii Kobieca Drużyna Pożarnicza z Ochotniczej Straży Pożarnej w Zimnej Wodzie uczestniczyła w 10 mistrzostwach w międzynarodowym sporcie pożarniczym  na stadionie Elstertal w Oelsnitz, ul. Adolf-Damaschke 55, D-08606 Oelsnitz /powiat Vogtland w okręgu administracyjnym Chemnitz.

Zawody rozgrywane zostały według regulaminu CTIF w następujących konkurencjach:
        - 100 m bieg z przeszkodami
        - sztafeta 4 x 100m
        - konkurencja bojowa

 

Zawody sportowo-pożarnicze, są formą intensywnego szkolenia pożarniczego niezbędnego w przygotowaniu do działań ratowniczych, mobilizacją do stałego doskonalenia umiejętności obsługi sprzętu, oceny stanu wyszkolenia pożarniczego, popularyzowania wśród społeczeństwa zagadnień ochrony przeciwpożarowej oraz przygotowania do startu w zawodach wyższego szczebla.

Celem przeprowadzenia międzynarodowych zawodów straży pożarnych było podniesienie poziomu wyszkolenia straży pożarnych oraz pogłębienie przyjacielskich kontaktów między strażami pożarnymi.

KDP wystąpiła w składzie:

Szymańska Anna

Reguła Dorota

Szymańska Edyta

Szymańska Karolina

Reguła Dorota

Grębska Paulina

Zięba Anita

Zięba Justyna

Juraszek Justyna

Juraszek Karolina

 

Opiekun dh. Grzegorz Obara – Prezes OSP Zimna Woda

KDP jako jedyna drużyna startująca spoza Niemiec za zdobycie I miejsca otrzymała pamiątkowy dyplom oraz puchar.

Serdecznie dziękujemy Urzędowi Gminy w Lubinie za pokrycie kosztów przejazdu i ubezpieczenia, co umożliwiło nam przeżycie wspaniałych chwil – pięknych wspomnień i wrażeń. Jesteśmy bogatsi o nowe doświadczenia!

Ze strażackim pozdrowieniem dh. Grzegorz Obara

Kalendarz wydarzeń

Brak wydarzeń